Pomůžeme vám vybrat sprchový kout
Vana, nebo sprcha? Dnes v tomto souboji zvítězila sprcha. Vybrat sprchový kout není zrovna jednoduchá věc, a tak jsme se poradili s odborníkem z ROLTECHNIK, české společnosti vyrábějící sprchové kouty, vany, vaničky a další vybavení koupelny.
Zaměříme se na to, jak co nejlépe vybrat sprchový kout. Tak, aby seděl přímo do vaší koupelny, dlouho vydržel a byl komfortní. Většinou jste při výběru omezování dispozicemi koupelny, zásadní tedy pro vás bude velikost a tvar sprchového koutu.
Jaké by měl mít sprchový kout rozměry
Nedělejte kompromisy a snažte se vybrat do koupelny takový sprchový kout, ve kterém bude sprchování relaxací. Mělo by se do něj vejít třeba sprchové sedátko nebo hydromasážní panel. Minimální rozměry sprchy by měly být 80 × 80 cm, ideálně pak 90 × 90 cm a víc. V případě, že jste omezeni velikostí koupelny, doporučujeme spíše obdélníkový sprchový kout - zabere méně prostoru než čtvercový sprchový kout, a přitom je schopný poskytnout vám vyšší komfort. Častým a praktickým řešením je také čtvrtkruhový sprchový kout, který se umísťuje vždy do rohu. Zajímejte se také o výšku sprchového koutu - pro vyšší postavu doporučujeme sprchovou zástěnu 200 cm.
Jaké vybrat sprchové dveře
Nejdůležitější součástí sprchového koutu jsou dveře. Jaký typ si vyberete? Na výběr máte posuvné, otočné, nebo zalamovací. Můžete mít také sprchu bez dveří, pak se jedná o tzv. walk-in sprchové kouty. Pokud máte v koupelně málo místa, budete spíše vybírat ze sprchových koutů s posuvnými dveřmi. Díky nim potřebujete volný prostor jenom na vstup do sprchy. Mnoho lidí se pak ale obává o čištění posuvných dveří.
"Posuvných sprchových dveří se určitě nemusíte bát, tedy alespoň ne těch od Roltechniku. Nejenže se pohybují po kvalitních pojezdech, ale mají také funkci spodního odklápění. Vždy, když budete kout čistit, stačí dveře v dolní části odklopit, vyčistit a zase vrátit zpátky."
- odborník na sprchové kouty ROLTECHNIK
Čištění otočných dveří je pak o něco snazší. Ale také mají svoje nevýhody - při výstupu ze sprchy otevíráte ven a voda tak stéká po dveřích na podlahu. Také jsou náročnější na prostor. V žádném případě nesmějí při otevření do ničeho narážet. I když je sklo velmi odolné, náraz do ostré hrany ho může poškodit. Bezpečnostní skla Roltechnik dokonce vydrží zátěž přes 154 kg:
Dva způsoby montáže
V případě novostaveb a rozsáhlejších rekonstrukcí se často přistupuje k bezbariérovému řešení - tedy montáži sprchového koutu rovnou na podlahu. Pokud ale pořizujete nový sprchový kout do současné koupelny a nemáte v plánu nějaké větší úpravy, zvolte sprchovou vaničku. Je pod ní schovaný odtok a nemusíte ho tak zasekávat do podlahy. Co je ale nejdůležitější v obou případech? Zeptali jsme se:
"Ať už se rozhodnete pro montáž s vaničkou, nebo bez, určitě si na pomoc zavolejte profesionála. Jedině při odborné montáži vám bude zajištěna bezproblémová funkčnost sprchového koutu a jeho garantovaná těsnost. V Roltechniku montujeme sprchové kouty už od 1.190 Kč."
- montážní technik ROLTECHNIK
Nyní už znáte ty nejdůležitější parametry při vybírání sprchového koutu. Už je jen na vás, jaký si vyberete profil nebo výplň. Nezapomeňte také na nutné příslušenství.
Autor: Martina Spěváková
Další články z rubriky
Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?
Simona Volejníková | 18.09.2018Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně
Lucie Nádeníková | 20.08.2018© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing