Trampolína na zahradu – jak ji vybrat?
Hit posledních let, trampolína, si našla cestu do mnoha zahrad. Skákání na ní je zábava. Je ale nutné vybírat opravdu pečlivě, aby vám dělala jen radost.
Trampolínu si oblíbili malí i velcí. Je to skvělá zábava na zahradě, cvičící pomůcka a vyřádí se na ní celá rodina. Pokud jste se rozhodli udělat sobě i dětem radost, určitě vás zajímá, podle čeho vlastně trampolínu vybrat. Nabídka je totiž opravdu široká. Důležité je však i to, kam ji umístit, aby byla pro dovádění bezpečná.
Jak velkou trampolínu vybrat
Při výběru zahradní trampolíny je nejdůležitější její velikost. Na trhu naleznete nejčastěji průměry od 90 cm do 460 cm. Prostor pro trampolínu musí být nejen dostatečně velký, ale také naprosto bezpečný. Kolem obvodu by z bezpečnostních důvodů měl zbývat asi 1 metr. Podle toho je potřeba dopředu promyslet, kam ji na své zahradě dáte. To znamená, že pokud budete pořizovat například trampolínu s obvodem 457 cm, místo na ni musí mít průměr asi 6,5 m.
Trampolínu stačí umývat běžným přípravkem. Než ji sestavíte, ocelové spoje namažte vazelínou.
Bezpečí především!
Vybraná trampolína by měla být certifikovaná. Na našem trhu totiž trampolíny procházejí mnoha bezpečnostními testy a podléhají přísným normám. A právě certifikát je důkazem, že si takový výrobek pořizujete domů. Při sestavování se držte přesně návodu.
Dnes je již většina trampolín s ochrannou sítí. Ta zabrání vypadnutí ven. Pořízením ochranné sítě o výšce alespoň 3,5 m se vyvarujete odřenin a jiných zranění. Pozor dejte také na maximální zatížení, které bývá až do 150 kg. Skákat tak mohou i dospělí, pro které to bude určitě stejná zábava jako pro děti.
Užitečné i bezpečnostní doplňky
Z doplňků pro trampolínu je nejdůležitější krycí část pružin. Bez tohoto ochranného prvku se mohou stát velice nebezpečné úrazy. Nikdy nepořizujte trampolínu, která tuto část nemá nebo se k ní nedá dokoupit.
Další velice důležitou součástí pro bezpečí při skákání jsou kotvicí šrouby nebo kolíky, které zabrání odlétnutí trampolíny při silném větru. A věřte, že při nepříznivém počasí rády lítají. Mohou se nejen objevit u vašich sousedů, ale v horším případě mohou i někoho zranit nebo poškodit majetek. Vhodné je také pořízení krycí plachty, díky které se vám bude trampolína lépe uskladňovat v zimním období. Schůdky jsou zase dobré pro pohodlnější nástup.
Autor: Jana Batelková
Další články z rubriky
Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?
Simona Volejníková | 18.09.2018Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně
Lucie Nádeníková | 20.08.2018© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing